Podróż służbowa do Warszawy to dla wielu osób zmora związana z koniecznością dojazdu i przemieszczania się po stolicy prywatnym samochodem. Rozliczenie delegacji, przeliczanie kilometrówki, eksploatacja własnego pojazdu sprawia, że często decydujemy się na wynajem samochodu. Jak wynająć auto w Warszawie?

Dlaczego nie warto udawać się w podróż służbową własnym autem?

Wyjazd w delegację jest wpisany w niektóre stanowiska pracy, czasem pracodawca narzuca nam środek transportu, zdarza się, że możemy udać w podróż służbową własnym samochodem. Wiele osób podchodzi do tego z dystansem, ponieważ często pozbawiamy w ten sposób środka transportu pozostałych członków rodziny, którzy zostają zmuszenia do przemieszczania się środkami komunikacji miejskiej. Do tego dochodzi rozliczenie delegacji prywatnym autem, stawka za kilometr jest ustalana na podstawie pojemności silnika. Kiedy prywatny samochód pracownika jest często wykorzystywany w działalności firmy, należy prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu. Trzeba też pamiętać, że nie zawsze otrzymamy zwrot kosztów podróży. Alternatywą dla służbowych podróży własnym pojazdem jest wynajem samochodów, który zwalnia nas z konieczności dopełniania wszystkich opisanych formalności.

Jakie są zalety wynajęcia samochodu w delegację?

Wielu pracodawców odchodzi od praktyki wysyłania podwładnych w podróż służbową publicznymi środkami transportu, zniechęca poszukiwanie odpowiednich połączeń i skrupulatne pilnowanie rozkładów jazdy. Wynajem aut, na potrzeby delegacji, jest idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza kiedy w podróż ma udać się kilku pracowników. Wypożyczenie samochodu znacznie poprawia komfort podróży, zwiększa szansę, że w wyznaczone miejsce dotrą na czas. Prowadząc działalność gospodarczą warto przywiązywać uwagę do prestiżu i odpowiedniego wrażenia na kontrahentach oraz klientach firmy. Wielu przedsiębiorców decyduje się na wynajem długoterminowy samochodów, wiedzą bowiem, że pojazd w biznesie spełnia rolę reprezentacyjną, co bezpośrednio wpływa na sposób postrzegania firmy w danej branży. Istotne, że wynajem samochodów generuje mniejsze koszty poruszania się w mieście docelowym, jest to zdecydowanie bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż kosztowne taksówki. Rozliczanie kosztów wypożyczenia auta jest zdecydowanie mniej skomplikowane niż podróżowanie prywatnym środkiem transportu, wystarczy faktura wystawiona przez wypożyczalnię samochodów.

Gdzie szukać wypożyczalni samochodów w Warszawie?

Planując wyjazd, w celach służbowych, do stolicy warto przeprowadzić rekonesans firm, które oferują wynajem aut w Warszawie. Niektóre firmy mają w mieście po kilka oddziałów, możemy więc poszukać lokalizacji, która będzie dla nas dogodna. Na stronach internetowych wypożyczalni aut znajdziemy dostępne marki pojazdów, warunki wynajmu oraz często formularz online, dzięki któremu możemy samodzielnie obliczyć koszty wypożyczenia samochodu. Firmy świadczą usługi na indywidualnych zasadach, czasem w ofercie widnieje opcja wynajmu auta wraz z kierowcą, niektóre organizują promocje polegające na niższych cenach wynajmu w określonym czasie. Przed delegacją do stolicy trzeba dokonać rezerwacji, kiedy wypełnimy, dostępny na stronie internetowej wypożyczalni, formularz pracownicy firmy skontaktują się z nami celem ustalenia szczegółowych zasad i warunków wynajmu samochodu.

Co wchodzi w skład pakietu usług wypożyczalni samochodów w Warszawie?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów firmy, oferujące wynajem aut w Warszawie, świadczą usługę „door to door”. Polega na podstawieniu wybranego pojazdu pod wskazany adres, a następnie, po upływie okresu wynajmu, odstawieniu z powrotem do wypożyczalni. Mamy szansę też znaleźć wypożyczalnię samochodów w Warszawie bez kaucji, dzięki czemu nie blokujemy środków finansowych na karcie kredytowej. W pakiecie ofert pojawia się możliwość jazdy bez limitu kilometrów, co zdecydowanie zwiększa swobodę użytkowania samochodu, wiele firm wyraża zgodę na zagraniczny wyjazd wynajętym pojazdem. Często można też odwołać rezerwację, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Warszawie?

Rynek, w branży usług wynajmu aut w Warszawie, jest rozległy, a oferta dotyczy różnych segmentów oraz wyposażenia pojazdów. Wypożyczalnie dostosowują swoją flotę do zapotrzebowań klientów, dlatego możemy decydować się zarówno na tani wynajem aut jak i wynajem aut luksusowych. Popularne, podczas podróży służbowej w stolicy, są ekonomiczne samochody, niewielkie gabaryty dają szansę swobodnego przemieszczania i parkowania na zatłoczonych parkingach. Poszukując taniej wypożyczalni samochodów należy spojrzeć na cennik wypożyczalni samochodów, warto skontaktować się z kilkoma punktami mailowo lub telefonicznie celem wstępnej wyceny. Koszt wypożyczenia samochodu jest uzależniony od marki i wyposażenia. Niektóre wypożyczalnie narzucają dodatkowe opłaty np. za wydanie lub zwrot pojazdu w innym, niż wypożyczalnia, miejscu.